1. DÉL-ALFÖLDI SZAKKÉPZÉSI KEREKASZTAL
A biztonság, az egészség, mint érték.
A szakképzésben, a szakképzésfejlesztésben érdekeltek
szemléletváltozásának ösztönzése
NCA-DP-11-A-0306
A pályázati program célja annak a szemléletnek a formálása, hogy a biztonság és az egészség olyan érték, amelyért valamennyi jelenlegi és potenciális munkavállaló személyesen felelős.
A biztonsághoz és egészséghez, mint értékhez fűződő viszony és magatartásforma népszerűsítését olyan többszintű programon keresztül kívánjuk megvalósítani, amelyik célcsoportja a szakképzésben, a szakképzés-fejlesztésben érdekeltek köre. Fontos, hogy már iskolában, még az aktív munkavállalás előtt – legyen a későbbi fiatal pályakezdő, fiatal vállalkozó tisztában azzal, hogy milyen kockázatai vannak a nem jól vagy egyáltalán nem elvégzett, oktatott munkahelyi egészség megőrzési, munkavédelmi oktatásnak. A diákoknak, hallgatóknak – hazai munkaerőpiac későbbi hatékony szereplőinek már a tanulmányaik során feltétlen meg kellene ismerkedniük és készséget és képességet kellene kialakítaniuk a munkahelyi balesetvédelemre, kockázatkezelésre és a lehetséges elhárítására.
A Dél-alföldi Szakképzési Kerekasztal a projekt keretében támogatja a felsőfokú szakképzésben tanuló hallgatók felkészítését és felkészülését dolgozói részvételre a biztonságos és egészséges munkavégzés megvalósításában, a felelősségvállalásban - munkavédelmi ismeretek
nyújtásával, bővítésével, készségek, képességek fejlesztésével, aktív, cselekvő, kezdeményező viszonyulás formálásával.
A projekt kezdeményezettje a Dél-Alföldi Pedagógiai Modernizációs Alapítvány, amely ismert és elismert, felkészült szakértői útján széleskörű tapasztalatokkal rendelkezik a pedagógia módszereinek és eszközeinek alkalmazásában, a projektek sikeres megvalósításában.
2. MINŐSÉGMENEDZSMENT A CIVIL SZERVEZETEKBEN – képzők képzése
NCA-CIV-11-D-0083
A fejlesztő tevékenység célja:
Általános cél: a civil szervezetek szervezeti fejlődésének ösztönzése, a munkatársak minőségszemléletének formálása, és a minőségtudatos magatartásának alakítása, ezekkel a tevékenységekkel a civil szervezetek teljesítményének növelése.
Konkrét célok:
- A résztvevőkben átfogó és szakszerű kép alakuljon ki a civil társadalom minősége és eredményessége közötti összefüggésről,
- A résztvevők alapismereteket szerezzenek a minőségirányítási alapelvekről, értsék meg az alapelvek lényegét a minőségfejlesztési folyamatban. Ösztönzést kapjanak az elvek alkalmazására a szervezet vagy szervezeti egység irányításakor, a napi munkában, és másokat is inspiráljanak erre.
- Minőségirányítási modelleket ismerjenek meg, értsék meg a különböző modellek sajátosságait és elemi rálátásuk legyen a modelltervezésre és építésre.
- Ismerjék meg a szervezeti minőségmenedzsment és minőségértékelés összefüggéseit. Tudatosuljon a minőségértékelés szerepe a minőségfejlesztési folyamatban.
- Alapismereteket szerezzenek a minőségértékelésről és elemi jártasság alakuljon ki azok alkalmazásában.
- Ismerjék meg a minőségmenedzsment tevékenységeinek jellemzőit, és a menedzsmenttel szembeni elvárásokat.
- Rendelkezzenek a minőségszemlélet és minőségtudatos magatartás alapjaival és képesek legyenek konkrét lépéseket tenni a tanultak gyakorlatba ültetése érdekében.